Kursy

KANGUREK kursy

Dla rodziców

Kurs masażu Shantala
Czas trwania: 2 godz.
Kiedy: najlepszy czas na kurs to okres ciąży lub, w przypadku adopcji, oczekiwania na dziecko, a także od narodzin dziecka do 10 miesiąca życia.

Metoda: instruktor pokazuje wszystkie elementy masażu na lalce treningowej i dodatkowo udziela rad jak podnosić, kąpać, ubierać, trzymać i ćwiczyć dziecko. Rodzice lub opiekunowie powtarzają ruchy na dziecku lub lalce treningowej. W tle słychać muzykę relaksacyjną. Do masażu niezbędna jest oliwka, mała miseczka i dwa ręczniki kąpielowe. Wskazany jest również wygodny strój. Po kursie można się również zapoznać z techniką masażu Shantala dla dorosłych, co uświadomi odczucia, jakich doznaje dziecko.

Wskazania po kursie: masaż wykonujemy codziennie, aż do okresu przedszkolnego. Niektóre elementy można stosować również w późniejszym czasie. Masaż należy wykonywać w ciepłym pomieszczeniu, optymalnie 22 stopnie Celsjusza.

Cena:
kurs indywidualny w domu 300,00 zł
kurs grupowy 120,00 zł

Instruktaż pielęgnacyjny niemowląt

Czas trwania: 1 godz.

Zakres: zajęcia obejmują naukę różnych sposobów noszenia, przewijania i podnoszenia dziecka, przykłady zabaw stymulujących rozwój ruchowy i społeczno-emocjonalny, rozwijających mowę, równowagę i zmysły, a także procesy poznawcze. Dodatkowo rodzice lub opiekunowie dowiedzą się, jak dobrać siedzisko, leżaczek, nosidełko, wózek czy fotelik samochodowy. Przedstawione zostaną również wskazówki jak wybierać zabawki i w jaki sposób stworzyć otoczenie przyjazne dla rozwoju dziecka.

Cena: 120,00 zł

 

Dla fizjoterapeutów, rehabilitantów, położnych, pielęgniarek oraz studentów kierunków medycznych

Kurs masażu Shantala
Czas trwania: 16 godz.

Harmonogram:

I dzień
teoria: rozwój w okresie prenatalnym, ewentualne zaburzenia rozwoju
historia powstania zasad masażu Shantala
praktyka na lalkach treningowych: masaż klatki piersiowej i brzucha

II dzień
praktyka na lalkach treningowych: masaż pleców
praktyka na lalkach treningowych: masaż głowy
praktyka na lalkach treningowych: masaż twarzy
ćwiczenia stymulujące rozwój niemowląt
pielęgnacja od strony rehabilitacji niemowląt
dyskusja
rozdanie skryptów i certyfikatów

Cena: 800,00 zł netto